O nas

Krótko o Avanti

Spaghetteria AVANTI proponuje dania kuchni włoskiej: spaghetti, lasagne, zapiekanki makaronowe, sałaty, sałatki... Codziennie rano w kuchni spaghetterii przygotowywane są świeże sosy, sałaty i przystawki. Spaghetti oraz pozostałe makarony są gotowane na bieżąco w ciągu dnia tak, aby były „al dente”. Dzięki temu nasze potrawy wyróżniają się wysoką jakością.

W tłumaczeniu na język polski „Avanti” (włos.) oznacza ZAPROSZENIE do wejścia, ale również i okrzyk „NAPRZÓD”, będący synonimem postępu. A więc… AVANTI !!!

 

To już 20 lat ...

AVANTI jest firmą rodzinną, która od ponad dwudziestu lat działa w branży gastronomicznej. Skrót najważniejszych wydarzeń:

1990 ...

  • Spaghetteria Avanti, mieszcząca się w zabytkowej kamieniczce przy Starym Rynku 76 w Poznaniu, przyjmuje swoich pierwszych gości.

 

1991 - 2001

  • Avanti przejmuje w schedzie po Warsie obsługę podróżnych na dworcu kolejowym Poznań Główny. Pomimo, że zostaje szybko okrzyknięte uzdrowicielem gastronomii na poznańskim dworcu, po 10 latach formuła związku z PKP wyczerpuje się. Pomimo wygranego przetargu na prowadzenie dworcowej gastronomii na kolejną dekadę, Avanti rozstaje się z dworcem kolejowym i zgodnie ze swoją dewizą NAPRZÓD, podejmuje nowe wyzwania.

1993 - 2006

  • obok podstawowej działalności w lokalach gastronomicznych, AVANTI świadczy również usługi cateringowe na bankietach, cocktailach, piknikach oraz imprezach plenerowych, w tym zawodach sportowych o randze światowej.

                                                                                                                                   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Avanti (2005) udostępnia swoje usługi za pośrednictwem TeleAvanti, jednego z pierwszych w Polsce gastronomicznych serwisów internetowych.
  • AVANTI prowadzi liczne stołówki i bufety pracownicze oraz studenckie.

 

1998 ...

  • Avanti wita smakoszy tradycyjnej polskiej kuchni w gościnnych progach „Gospody Pod Koziołkami” , mieszczącej się w zabytkowej kamienicy przy Starym Rynku 95. Piwnica grillowa, kredens (parter), sala biesiadna (I piętro) oraz cieszący się dużym „wzięciem” letni ogródek mogą pomieścić łącznie 200 osób.

2000 - 2006

  • Międzynarodowe Targi Poznańskie powierzają AVANTI prowadzenie obsługi wystawców targowych i ich gości w tzw. VIP LOUNGE oraz restauracji PEWUKA. Pracownicy największym kapitałem Avanti Aktualnie zatrudniamy ok. 70 osób. Profesjonalizm naszych kucharzy został doceniony przez jurorów licznych konkursów, co w efekcie zaowocowało wieloma tytułami i wyróżnieniami, zarówno w kraju jak i za granicą.

 

Nasi kucharze mogą poszczycić się następującymi osiągnięciami, których współautorem w dużej części jest szef kuchni, mistrz Ryszard Józefiak, pod którego bacznym okiem młodzi adepci sztuki kulinarnej przygotowywali się do rywalizacji o zaszczytne trofea:

MISTRZOSTWA EUROPY W GRILLOWANIU (Węgry)

2002 I m-ce (w reprezentacji Polski - indywidualnie oraz zespołowo)

KULINARNY PUCHAR POLSKI                          

2001 II miejsce

2002 II miejsce

2005 I miejsce

MISTRZOSTWA POLSKI W GRILLOWANIU

2001 I miejsce

MISTRZOSTWA POLSKI W POTRAWACH Z ZIEMNIAKÓW

2002 I miejsce

WIELKOPOLSKI KUCHARZ ROKU

2001 I, II, III miejsce

2002 I miejsce

2004 I miejsce

2005 I miejsce

EXPO RIVA – międzynarodowy konkurs kucharzy, (Włochy)

2001 srebrny medal DOBRE BO POLSKIE

2001 Spaghetteria AVANTI i GOSPODA POD KOZIOŁKAMI

SREBRNY WIDELEC (nagroda Wielkopolskiej Izby Gastronomii dla najlepszej sieci barów typu fast-food)

1995 Avanti (Spaghetteria i Avanti na dworcu P-ń Główny)

Nagroda Publiczności POLAGRA 2000

 

Już starożytni filozofowie mawiali: Panta rhei (grec.), czyli „wszystko płynie”. Tak jak w życiu każdej firmy, tak i w historii Avanti bywały lepsze i gorsze chwile. Jedno jest pewne, że nie spoczywamy na laurach i ciągle podejmujemy nowe wyzwania, zapisując kolejne karty historii Avanti.

Linki do partnerów
Gospoda Pod Koziołkami Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna Wielkopolska Izba Przemysłowo-Handlowa Wielkopolska Izba Gastronomii Wielkopolski Związek Pracodawców